7 krokov k pokojnému životu po rozvode

 

Prešla som si tým, urobila som to, proste sa to stalo a sakra, nebolo to ľahké, takže ak teraz čítaš tento článok a prechádzaš si tým práve teraz, zdravím ťa a klaniam sa ti, pretože viem, že to trvá…

Avšak, mám dobré správy! Je tam veľké žiarivé svetlo na konci tunela – obzvlášť, ak to dáme dokopy a prejdeme cez pokrok s integritou a zosúladíme to s našimi základnými hodnotami.

Daj si darček pokoja a radosti

Počas a po rozvode je ťažké nájsť pokoj a radosť vo svojom živote. Spomienky na to, čo si mala a sny, aký si chcela, aby bol tvoj život, ťa môžu silno zasiahnuť. A je ťažké pozerať sa vpred do budúcnosti s akýmkoľvek vzrušením a nádejou.

Takže, ako nájdeš pokoj, keď sa všetko v tvojom živote otočilo hore nohami? Pokoj je stav bytia, ktorý môžeš mať kedykoľvek. Potrebuješ sa len naučiť, ako do toho preniknúť. Potrebuješ to zahrnúť do svojho života ako každodenné cvičenie.

Zameraj sa na týchto 7 krokov, aby si našla svoj vnútorný pokoj po rozvode:

 

1. Zameraj sa radšej na bytie ako na konanie

V kultúre, kde sa kladie veľký dôraz na úspech – to, čo diktujeme našej hodnote. V podstate, toto sústredenie na “konanie” je vlasne recept na zlyhanie. Čas a znova čas, ľudia odkladajú ich šťastie, kým nedosiahnu nejaký cieľ – a potom, keď to urobia, môžu cítiť prchavý pocit šťastia alebo vôbec nič.

Neexistuje trvalý pokoj žiadneho druhu. Jeden cieľ je nahradený iným, takže nikdy skutočne nevypneme točiaci sa kruh a vždy sa cítime nespokojný s tým, kde v živote sme.

Nahrádzanie sústredenia sa na konanie za sústredenie sa na “bytie” nás oslobodzuje, aby sme videli hodnotu toho, čo je prirodzené v tom, kým sme a kým si vyberiem byť v našich životoch. Pokoj je voľba. A keď povieš “áno” pokoju, hovoríš “nie” všetkému, čo narúša pokoj. A tým, že si vyberáš pokoj, všetko, čo robíš sa z tejto perspektívy zdá jednoduchšie.

2. Buď prítomná

Naša minulosť sa už stala a naša budúcnosť tu ešte nie je. Máme len tento moment na to, aby sme boli. Zameriavanie sa na “bytie” nás udržiava prítomných v tomto okamihu, ale vyžaduje si to disciplínu, aby sme to mohli robiť. Potrebujeme nechať za sebou naše staré príbehy z minulosti – obmedzujú ťa len vtedy, keď im to dovolíš.

Ticho tvojich vnútorných kritikov, ktorí ťa chcú obrať o tvoj pokoj a uväzniť ťa v uzloch trápenia sa okolo všetkých tých “čo ak”, toho, čo sa môže alebo nemôže stať. Zdá sa, že je to príšerná strata času a energie, sústrediť sa na veci, ktoré možno nikdy neprídu.

Vyber si cvičenia, ako meditácia, joga alebo horolezectvo – čokoľvek, čo ťa udrží v prítomnosti. Vyber si ocenenie a vďaku za všetky požehnania, ktoré práve teraz máš. Sú to zázraky okolo teba. Ak nie si prítomná, ženieš sa dopredu tak rýchlo, že ani nemôžeš vidieť zázraky, nie ešte ich prijímať.

3. Ži podľa svojich základných hodnôt

Každý vie, že má nejaké hodnoty, ale len pár ľudí vie identifikovať ich základné hodnoty, keď sa ich na to opýtajú. Chápanie hodnôt, ktoré sú najdôležitejšie pre teba a žitie podľa nich tak, že ich rešpektuješ pri každom rozhodnutí, ktoré robíš, je kľúčové pre to, aby si bola vyrovnaná so sebou a svetom okolo seba.

Takisto by si mala pochopiť, že tvoje hodnoty sú pre teba unikátne, takže keď sa cítiš mizerne, rozladená alebo nepochopená vo svojom prostredí, je to pravdepodobne výsledok toho, že sú tvoje hodnoty potlačené tými ostatnými okolo teba.

Hľadanie ľudí a prostredí, ktoré majú podobné hodnoty, radšej ako po nich podupať, podporí to, kým si a pomôže ti zažiariť. Identifikovanie tvojich základných hodnôt, žitie podľa nich a zosúladenie ich s tými okolo teba ti prinesie vyrovnanosť s tým, kým si a čo robíš.

4. Spájaj sa

Časom ľudia našli komfort a bezpečie, keď sa časť skupiny spojila cez spoločný zámer, aktivity a životný štýl. Je to upokojujúce, byť časť niečoho, čo je väčšie ako my jednotlivo. Je to upokojujúce, byť akceptovaný ako jednotlivec v tomto vyššom zámere.

A spojenie s ostatnými je potrevou pre našu dušu. Vždy nás to pomôže definovať, dúfajme, že k lepšiemu. A vďaka tejto spoločnosti, tomuto spojeniu, sme všetci potrebný pre tento svet.

5. Prispievaj

Toľko z našej modernej kultúry je o tom, čo “dostávame”, keď dosiahneme konkrétne “ciele”. Odmeny za to, čo “robíme dobre” zahŕňajú všetky veci, ktoré si môžeme kúpiť za peniaze. Robiť dobre, nie je to isté, ako žiť dobre.

Po prvé, sústredenie sa na to, mať dosť, takže sa nemusíš obávať (o pozíciu, bezpečnosť, stabilitu) a po druhé, o žití v pokoji vo všetkých častiach seba a tvojho okolia, takže sa nemusíš nikdy báť.

Kľúčový prvok na dosiahnutie pokoja v prispievaní – dávanie, radšej ako dostávanie a dávanie, bez očakávnia, že dostaneme niečo späť. Toto prispievanie ťa udrží na ceste žitia svojich hodnôt. Poskytuje to vyšší zámer pre teba ohľadom zdieľania a je to dar, ktorý dávaš ostatným, čo odmení tvoju dušu.

6. Odpúšťaj

Všetci sme osobne zažili bolesť a hnev z ignorácie, klamstva alebo zrady. A čo sa stane? Dôvera je nalomená. Hrdosť je zranená. Si nahnevaná na iné osoby a, niekedy, aj na seba. Čo urobíme so vetkými týmito emóciami?

V niektorých prípadoch, môžu staré rany bolieť roky alebo celý život. Väčšina ľudí má sklon si myslieť, že odpustenie je niečo, poskytujete ostatným ľuďom. Ja nesúhlasím. Pre mňa, neodpúšťame ľuďom preto, že si to zaslúžia. Odpúšťame im preto, že si to zaslúžime my.

Odpustenie nie je pre iných ľudí. Je to čisto pre nás. Akt odpustenia je o púšťaní hnevu a uvoľňovaní bolesti, takže môžeš byť voľná a nájsť v živote pokoj.

Odpustenie mení hnev z minulosti na nádej do budúcnosti. Inak uviazneš v príbehu o minulosti, ktorý ťa obmedzí a uväzní. A odpustenie sebe je rovnako, ak nie viac, dôležité, ako odpustenie ostatným. Takže, nechaj to za sebou. Inak nebudeš nikdy voľná, nikdy naozaj vyrovnaná so sebou.

7. Dajte najavo svoje zámery

Bolo s istotou dokázané, že náš svet je jedna veľká hmota energie. Zasvieti a zhasína v milisekundách znova a znova. Volá sa to veda kvantovej fyziky.

Fyzici, ktorí dostali Nobelovu cenu dokázali, že sú to naše myšlienky, naše vedomie, čo priťahuje toho energetické pole k sebe, aby sa tvoril svet, ktorý vídíme a zažívame, v rámci limitovaného rozsahu našich zmyslov.

Naše vnímanie sveta je len interpretácia. V čokoľvek veríme a pozorujeme, je vytvorené tým, že tomu veríme a všímame si to.

Naše myšlienky doslova tvoria vesmír, v ktorom žijeme. Takže, my manifestujeme to, na čo myslíme. Tvoj život sa stáva tým, čím si myslíš. že bude. Vesmír je len odrazom tvojich myšlienok dovtedy, kým sa nerozhodneš myslieť a cítiť a byť inak.

Tam vonku je svet plný možností, obzvlášť, akonáhle vieš a akceptuješ, že môžeš manifestovať všetko, čo chceš, jednoducho len tým, že sa na to zameráš. Takže si vytvor zoznam tvojich pozitívnych zámerov – sústreď sa na svoje myšlienky a tvoje bytie, na všetko čo chceš pre seba a svet.

Uvedom si, že pomáhaš zmeniť seba a vesmír k lepšiemu. Budeš skutočne pokojná, istá, že všetko, čo chceš je jednoducho tvoje.

Eckhart Tolle povedal: “Pokoj nenájdeš zmenou okolností svojho života, ale uvedomením si, kto si v hlbšom zmysle.” A v tomto seba-vedomí, je pokoj, zázraky a radosť.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.