Ako si správne užiť letné prázdniny

Letné prázdniny sú jedinečné obdobie a takisto veľmi dôležitý čas pre nás, na nabitie a omladnutie, na zastavenie sa, na uvedomenie a užívanie si každej chvíle úplne novým spôsobom v sebaláske.

V lete sa dni zdajú dlhšie, nie sú žiadne domáce úlohy, čo ťa zväzujú a je pred tebou veľa možností. Užívanie si letných prázdnin je o tom, robiť väčinu času presne to, čo ti prináša potešenie.

Tu je pár tipov, ako si ich môžeme užiť a dostať z tohto nádherného obdobia, čo najviac, nezáleží na tom, aké sú vaše zdroje.

ZOSTAŤ DOMA

1.) Neplytvaj časom tým, že ho prespíš

Pár dní, sem-tam, je to dobrý spôsob ako si vychutnať slobodu, ktorú leto ponúka, ale nedovoľte, aby sa to stalo zvykom, ktorý zničí celé voľno. Naplánujte si niekoľko aktivít, ktoré ťa motivujú, aby si vstala a získala z každého dňa, čo najviac, či už je to čítanie, maľovanie, umelecká tvorba, dopozeranie zmeškaných TV seriálov, návšteva kamarátov alebo čokoľvek.

Rob niečo náročné pre intelekt , ako učenie sa nového jazyka alebo učenie sa oblasti, ktorú nikdy nebudeš študovať v škole.

Nauč sa nový šport. Buď sa ho nauč čítaním si o ňom a trénovaním alebo si nájdi klub, skupinu hráčov alebo trénera, aby ti pomohli objaviť nový športový talent.

2.) Stráv čas so svojimi kamarátmi

Navštív kamarátov a robte spolu zábavné veci, ako prechádzky, rozprávanie sa, navštevovanie miest ako pláž, múzeá, atď.

  • Usporiadajte spoločnú prespávačku a záhradné kempovanie
  • Píšte spolu knihu, blog alebo stránku
  • Naplánujte a dokonca spolu začnite malé podnikanie, aby ste zarobili nejaké peniaze. Stánok s limonádou, predaj z kufra auta alebo tvorba vecí online sú dosiahnuteľné a zábavné možnosti na vytvorenie nejakých spoločných peňazí. Založte dobročinný projekt.

3.) Doprajte si popoludňajší spánok

Sem-tam si zdriemnuť ti pomôže udržať tvoju myseľ sviežu a udrží ťa to mimo slnka v najhorúcejšiu časť dňa. Možno budeš schopná nájsť dosť energie na celonočnú párty!

4.) Počúvaj pozitívnu hudbu, hraj hry a proste relaxuj blízko domova

Sústreď sa na oddychovanie, keď práve nerobíš zábavné veci.

 

ÍSŤ VON

1.) Vyrazte so svojimi kamarátmi do obľúbených lokálov

Napríklad do obľúbenej kaviarne, miestnej verejnej plavárne, obchodu alebo si urobte piknik v parku.

2.) Navštív miestny vodný park

Zabávaj sa, kým sa chladíš. Zober so sebou kamarátov. Buď naozaj milá a zober so sebou aj svojich mladších súrodencov.

3.) Stretni nových kamarátov

Choď na miesta, kde určite stretneš ľudí v tvojom veku, ako napríklad pri športoch, v kaviarni alebo pri špeciálnych aktivitách, ako stretnutia pri počítačových hrách. Pozdrav nových ľudí a uvidíš, či môžeš získať nových kamarátov. Zober so sebou svojich kamarátov, ktorých už máš, a všetci si môžete nájsť nových kamarátov spolu!

Existuje mnoho miest, kde môžeš stretnúť nových ľudí, napríklad na podpisovaní knihy, koncertoch alebo aj verejných udalostiach (napríklad lunaparky, festivaly, atď.).

CESTOVANIE

1.) Cestuj so svojou rodinou

Cestovanie je ideálny spôsob, ako stráviť časť letných prázdnin. Môžeš cestovať lokálne, len na jednodňový výlet, alebo ďalej do cudziny, možno na pár dní, týždeň alebo aj pár týždňov. Záleži na tvojom rodinnom rozpočte, či to bude kempovanie, ubytovanie v moteloch alebo návšteva rezortu.

Pobaľ si veľa snackov a vody na cestu. Počas teplejšieho počasia budeš potrebovať viac piť.

2.) Zváž cestovanie niekam s kamarátmi

Ak si dosť stará na to, aby si odišla s kamarátmi a zodpovedným starším súrodencom, ktorý sa o vás všetkých postará, môže to byť zábavný spôsob, ako si užiť čas so svojimi kamarátmi mimo domova. Zober so sebou aspoň jednu zodpovednú osobu nad 16 alebo viac rokov na dvoch alebo troch z vás, ktorý idete. Odporúčam navštíviť niečo blízko, aby ste sa dostali rýchlo domov, ak by to bolo potrebné. Alebo navštívte rodinnú farmu, jogový retreat v horách alebo nejakú chatu; môže patriť niekomu z vašich rodinných kamarátov.

 

ZOSTAŇ POČAS LETA V POHODLÍ

1.) Nos vhodné šaty

Letné oblečenie by malo byť voľné, pohodlné, ľahké a jednoduché. Nezvieraj sa tesným a nekomfortným oblečením; toto je čas na to, aby si bola v takom pohodlí, v akom to len ide. Bavlna a oblečenie, ktoré odvádza pot je dobré na to, aby ťa udržalo v chlade.

Nosievaj klobúk a natieraj sa opaľovacím krémom, keď si vonku na prudkom slnku.

2.) Používaj klimatizáciu, aby si zatočila s teplom

Alebo ventilátor alebo namočenie sa do bazéna

 

Najdôležitejšie je, že leto je najpríjemnejšia časť roka a nie sme tu navždy, takže si naplánuj malé výlety, buď otvorená zábave a dobrodružstvu, neváhaj sa odmieňať tak, ako si zaslúžiš a žijeme len raz! ?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.