7 dôvodov, prečo je láska pre ľudí dôležitá

Všetci o tom hovoríme. Je to pekné, mäkké, našuchorené slovo a máme z neho príjemný a teplý pocit. Chýba nám. Hovoria, že často bolí a áno, môže. Ja viem…

Väčšina textov v každom jazyku aký si vieš predstaviť, období, kultúre a oblasti bola napísaná na túto tému a nikdy sa nezdalo, že by sme pokryli každý aspekt tohto neuveriteľného pocitu.

Bolo to opísané ako emócia, spôsob života a dokonca ako najdôležitejšia vec, ktorá tu je.

Hoci existuje mnoho aspektov a tvárí lásky, vyberáme si upriamovať našu pozornosť tradične na romantický typ lásky.

Tu je 7 dôvodov, prečo je láska dôležitá a čo môžeš urobiť, aby si našla tú svoju.

1. Spájanie s druhým človekom

Toto môže znieť banálne, ale bolo to kľúčové na fungovanie spoločnosti ako celku za posledných 5000 rokov. Možnosť mať láskyplné a intímne spojenie s inou osobou, dôležitosť dotyku a prežívanie tejto nežnosti sa vrátilo ako kotva, aby položila základ pre zvyšok tvojho rozvoja a budúcnosti okolo toho.

 

2. Cesta k sebaobjavovaniu

Láska o nás môže prezradiť veľa vecí, ktoré sme o sebe doteraz nevedeli. Prijatie, úroveň odpúšťania a trpezlivosti. Naše preferencie, vkus, morálku, myšlienkové pochody a inštinktívne reakcie, keď sme zaľúbení, prezradí nám to zrkadlením veľa o našej povahe, hlavne preto, že sme v situácii, v ktorej sme možno ešte nikdy predtým neboli.

3. Sex

Nemusí to tak byť, ani by si to nemala vyžadovať, ale romantická láska k svojmu partnerovi, ktorá je opätovaná, môže viesť k intimite a sexu. Sex je jednou z najdôležitejších zložiek nášho života, kľúčová potreba, ktorá musí byť naplnená a akým lepším spôsobom zahnať smäd, ako s niekým koho miluješ? Intimita a sex idú ruka v ruke.

 

4. Je to skvelý zdroj motivácie

Keď si zaľúbená, cítiš neustálu túžbu tvoriť, si inšpirovaná, ideš za niečím lepším, netráviš čas len tak nečinne. Treba podotknúť, že to nie je len v záujme tvojho partnera, aby ťa ľúbil viac (hoci aj to je určite motivácia) ale tiež robiť život lepším, stanoviť si nové ciele a všeobecne sa usilovať o to najlepšie. Nárast pozitívnych myšlienok je tiež badateľný a to samo o sebe urobí veľkú zmenu.

5. Láska je reformátor a učiteľ

Máš zlozvyk, ktorý obťažuje tvoju “drahú polovičku”? Ak je tvoja láska opätovaná, pravdepodobne budeš prirodzene motivovaná, aby si sa toho zlozvyku zbavila. S láskou vo svojom srdci cítiš pozitívnu motiváciu, aby si sa pohla slobodne dopredu.

Rovnako, keď si zaľúbená a veľmi sa snažíš, ale z nejakých dôvodov láska zatrpkne, aj tak si sa naučila veľa životne dôležitých lekcií, dokonca aj pri zlomenom srdci. Proste si pamätaj, buď k sebe dobrá, aj keď máš jednu zlú skúsenosť v reštaurácii, nevzdáš sa možnosti najesť sa vonku, hoci, samozrejme, že si uvedomujeme, že to nie je to isté.

 

6. Je to ten najlepší pocit

No nie? No nemusíš veriť našim slovám, proste si prečítaj väčšinu klasiky dvadsiateho storočia, ktorá sa zaoberá touto témou alebo si pozri nejaký klasický film (alebo aj nie úplne klasický) atď. Pochopíš pointu. Byť v zdravom, obojstrannom, milujúcom vzťahu je neskutočný pocit a je jedným z vrcholov našej krátkej existencie, ktorou je náš život. A neurobiť chybu, to je pocit, stav bytia, ten, pre ktorý rozhodne stojí za to sa usilovať.

7. Budúcnosť je tvoja

Láska nám dáva aj podpornú štruktúru, aby sme na nej mohli budovať svoj vzťah. Akúkoľvek budúcnosť si predstavuješ, akékoľvek postupy chceš nasledovať a kdekoľvek sa vidíš ísť, vieš, že máš niekoho po svojom boku, kto v teba verí, chce ťa vidieť uspieť a vždy ťa vypočuje. Toto je to, prečo je láska dôležitá.

 

Takže, povedali sme, že by sme sa mali zamerať na romantickú lásku, ale takisto sme povedali, že by sme ti mali pomôcť nájsť tvoju lásku – a to znamená, že musíme spomenúť ešte jeden druh lásky – sebaláska! Ako vidíš, je to neskutočne ťažké nájsť lásku bez toho, aby sme milovali najprv seba a ešte ťažšie si ju udržať.

Láska k sebe a tomu, kým si znamená, že keď sa do niekoho zaľúbiš, stane sa to preto, lebo ťa osoba priťahuje, svojimi vlastnosťami, svojou krásou (vnútornou a vonkajšou) a osobnosťou, a nie preto, že ju potrebuješ využiť na zakrytie svojich neistôt. Sebaláska znamená, mať vo vzťahu menej požiadaviek a byť menej náročný, vedie to k oveľa zdravšiemu vzťahu celkovo, ktorý je naplnený ešte niečím viac – hádajte – láskou. Takže vieš prečo je láska dôležitá, maj rada seba a zvyšok, sľubujeme, do seba zapadne.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.