Narodila som sa v údolí, obklopenom horami, ohromujúco krásneho Slovenska, kde patrí moje srdce, takmer pred 40 rokmi, do rodiny milujúcich rodičov a nádherných ľudí, ako najmladšie dieťa.

Od úplného začiatku sa ku mne správali s rešpektom, ako k najlepšiemu kamarátovi a mini ľudskej bytosti s veľkým potenciálom. Môj otec ma videl ako veľmi špeciálnu od prvej minúty, ako som sa objavila na svete.

Vždy som bola tá, ktorá ovládala svoj život a úprimne, takisto som bola, do určitej miery, šéfkou nášho rodinného života. Ja som bola tá, ktorá spájala ľudí, tá, ktorá netolerovala kričanie alebo ohováranie, tá, ktorá proste chcela vidieť ľudí usmievať sa a vždy prežívať lásku, presne ako každé iné dieťa.

Potom prišiel život…

Mama nám začala miznúť pred očami a otec povedal, že mama už nezvládne Vianoce. Prosila som ju, aby sa prestala zabíjať, aby si prestala škodiť, aby zabudla na zachraňovanie sveta. Nemohla ma počuť. Nevedela som to vyriešiť! Počas dvoch týždňov, v 15-tich, som nechala všetko za sebou, presťahovala sa do hlavného mesta a verila v lepší vzrušujúci život a úplne nové smerovanie.

Môj sen sa stal skutočnosťou, s malým oneskorením spôsobeným tým, že som bola šikanovaná v škole a unesená už po dvoch mesiacoch vo “veľkom meste”, kým som sa pokúšala nájsť seba a správnu cestu.

Z tenistky som sa stala úspešnou na divadelných pódiách, ako účinkujúca. Založila som prvú čírliderskú skupinu v mojej krajine a pracovala na voľbách v 18-tich. Pohybovala som sa medzi slávnymi ľuďmi a robila skvelé veci, vrátane jazdy na somárovi v púšti, pri natáčaní dvoch dokumentárnych filmov v Slovenskej národnej televízii o Panenke Márii, kde som hrala hlavnú postavu.

image

Potom som išla na vysokú školu, kde som študovala Marketing a Masmédiá. Mala som zlomené srdce známym českým hercom, ušla som od bolesti druhýkrát (tentoraz do Londýna), našla som angličana s pekným úsmevom a vydala sa v 21-tke.

Noc pred svadbou som vedela, že to bola veľká chyba. Bol alkoholik a len deň potom som si uvedomila, že som sa vydala za niekoho, za koho sa hanbím. Nerešpektoval ma, ale zostala som s ním ďalších 6 rokov. Potom som ušla posledný krát a zažila provizórny život osoby, bez bezpečia, peňazí a domova. Bola som osamelá a chorá. Nemala som dosť peňazí, aby som letela domov.

Vtedy som urobila najsilnejšie rozhodnutie v mojom živote. Tam, v mrazivej zime, bez zažmúrenia oka, pri skorom svitaní, zabalená v siedmych vrstvách oblečenia, cestovný pas a dve vrecia na odpadky reprezentovali všetko, čo som mala, cítila som najväčšiu silu vôbec a vnútorný hlas mi hovoril, že z tohto vzíde niečo úžasné. Od tej chvíle som začala cítiť teplo a bezpečie. Vedela som, že nie som sama!

Takže som to urobila, krátko potom som začala žiť a dýchať osobným rozvojom, kvalifikovaná ako kouč a potom NLP tréner s Richardom Bandlerom. Bez toho, aby som prišla za mojou kamarátkou, ktorá zaplatila moju prvú hodinu koučovania, by som nikdy nebola schopná vidieť dostatočne čisto, nikdy by som nenašla odvahu opustiť škodlivý vzťah, aby som zachránila svoj život a potom ho zmenila mnohým ostatným.

Milujem byť spontánna, milujem dobrodružstvo a jedna z mojich najväčších vášní je túlať sa po svete. Počas rokov som pracovala ako dobrovoľníčka na rôznych projektoch s divokými zvieratami a domorodými komunitami v ich krajine.

Pracovala som s kvalitnými spoločnosťami v Londýne, mala som úspešnú kariéru ako výkonná asistentka, ale naďalej som smerovala inam.

image

Žila som v Namíbii, prešla som Austráliu, vrátane zastavenia sa na Fiji, nejaké časti Ázie, Indonézie, Ruska a UAE. Inšpirovaná najlepšími učiteľmi som skončila pri štúdiu jogy v Himalaya Yoga Valley v Indii, potom som sa vrátila späť a odvtedy učím a koučujem v rôznych vedených programoch.

image

A teraz som tu. Na mojej ceste k materstvu, ako sociálna podnikateľka, spisovateľka, rečníčka, učiteľka jogy a životná koučka. Šťastne vydatá za najúžasnejšieho muža, za ktorého som vďačná každé jedno ráno tak veľmi, že pred tým než vstanem, len si zavriem oči, počúvam jeho dych, cítim jeho teplo a posielam najúprimnejšiu vďaku Bohu, za život, ktorý mám teraz, za všetko, čo mám kto som a čo som schopná ponúknuť ľuďom okolo mňa.

Tá osoba, ktorou si vyberám byť deň čo deň je niekto, kto prináša svetlo, podporuje odpúšťanie, rozdáva bezpodmienečnú lásku a posilňuje ľudí.

S rukou na srdci, vec, ktorú si užívam najviac, je byť kreatívna. Spájanie ľudí a vytvárať pre nich a ich rodiny trvalé zmeny, takže viac a viac z nás žije svoj život nasledovaním svojho poslania, prežívaním hlbokého spojenia so sebou navzájom, v jednote, vnútornom šťastí, naplnení vitalitou, detskou radosťou, harmóniou, kým vibrujeme nádhernou energiou, vyžarujeme všade lásku, takže spolu tvoríme mier vo svete.

image