10 krokov ako naplniť svoje životné poslanie

Objaviť svoje životné poslanie je jedným z kľúčových prvkov prosperujúceho naplňujúceho života, ktorý nám umožňuje nájsť naše vášne, nasledovať dôležité ciele, ktoré idú ruka v ruke s našimi hodnotami, s našou dušou – s tým, čo nás robí ľuďmi. Toto všetko nás nakoniec vedie žiť život autentického šťastia.

Takže, kde by sme mali začať?

Rozhodla si sa v minulosti, že život bol príliš tvrdý bez toho, aby si si to aspoň uvedomila?

Zobudila si sa dnes ráno a uvedomila si, že každý deň je nový, vzácny deň a máš svoj čas na to, aby si zvýšila svoj potenciál?

Nemusíš stáť na jednom mieste.

Vstaň, choď von, z hlboka sa nadýchni, pozri sa hore na oblohu.

Vidíš, mohla si dýchať.

Dokázala si stáť.

Dokázala si kráčať.

Videla si Božský nádherný výtvor.

…a ak áno, bol to dobrý začiatok, pretože to znamená, že môžeš aj vidieť. Tie nádherné oči stále fungujú…?

Teraz si sadni a premýšľaj o dobrých veciach, ktoré si v živote urobila.

Vždy môže prísť niečo viac!

Spomeň si, nedávno si nosila bábätkovské topánočky a teraz, dnes, si už iná. Nosíš veľké topánky. To bola nevyhnutná zmena v tvojom živote, ktorá sa musela udiať.

Stále je tu veľa priestoru na zmenu, učenie sa a posun vpred. Takže poďme začať. Postupne, krok za krokom!?

Začni tu, s týmito 10-timi zábavnými a jednoduchými krokmi:

 

1. Začni svoj deň modlitbou alebo vyjadrením vďačnosti

Modlitba je dôležitá pre každého, kto v niečo verí, či už je to náboženstvo, vesmír alebo matka príroda. Vyjadrenie vďačnosti za všetky veci, ktoré si vážiš, je skvelý začiatok. Alebo môžeš požiadať aj o radu. Je veľmi posiľňujúci pocit, že nikdy “nekráčaš sama”…

 

2. Napíš si svoju víziu

Napíš si, čo chceš zmeniť. Napíš to jasne a precízne, že aj v prípade, ak by si to musela vysvetliť niekomu inému, budú schopní tomu tiež porozumieť. Predstav si, ako chceš, aby tvoj život vyzeral zajtra.

 

3. Vytvor si svoju víziu zrozumiteľnú

Zváž ako, kedy, kde, prečo a čo urobíš, aby si oživila svoju víziu. Zváž svoje ciele, koľko očakávaš, že to zaberie času, aby si dosiahla zmeny v tvojom životnom štýle, ktoré budú mať dopad na tvoju budúcnosť. Pozri sa na možnosti, ktoré môžu podporiť tvoj očakávaný výsledok.

 

4. Ber do úvahy prekážky

Premýšľaj nad všetkým, čo by sa mohlo stať alebo vyskytnúť, a možno tým zabrániš zrodeniu tvojej vízie. Nezabi svoju víziu počúvaním iných ľudí. Radi to budú porovnávať s neúspešnými príbehmi z ich minulosti. Pamätaj si, ty si tvoríš svoj príbeh a je to niečo úplne nové.

 

5. Zdolaj prekážky

Obmedzenia a prekážky na ceste vidieť môžeš, ale vždy sa im môžeš vyhnúť, ak si na ne pripravená. Pamätaj si, vždy dokážeš zdolať každú prekážku. Popros svojho kouča, aby ťa podporil v zmene tvojho myslenia, aby tvoje obmedzujúce presvedčenia naďalej nešéfovali všetkému, čo je možné v tvojom živote.

 

6. Stanov si ciele

Stanov si nejaké kvalitné a presné ciele s časovým horizontom, ktoré si si istá, že môžeš splniť. Zaznamenaj o svojich cieľoch každý drobný detail. Nevieš, kde začať? Cítiš, že prokrastinuješ bez toho, aby si si čo i len uvedomila, že vlastne ničíš seba a svoje šťastie? My všetci to robíme do určitej miery. Je dôležité si to uvedomovať. Nebojuj sama s pocitom, že stojíš na mieste. Ver tomu, že ak máš silnú túžbu, niečo k tebe príde. Potom počúvaj svoju intuíciu..

 

7. Vytvor si plán

Naplánuj si kroky, ktoré urobíš. Je dobré urobiť si plán na týždeň (v mojom skupinovom koučovacom programe nikdy nemáme viac ako 3 úlohy na týždeň), mesačný plán a plán na pol roka a 5 rokov dopredu. Ak je to príliš veľa, začni len s dlhodobou víziou (1 rok) a naplánuj si 3 úlohy každý týždeň, ktoré súvisia s tvojou víziou. Budeš prekvapená, koľko dosiahneš, ak k tomu budeš pristupovať dôsledne.

Potom môžeš začať pracovať s týmito dohodami, ktoré by si mala dodržiavať a rozdeliť si plán na menšie týždenné a potom denné kroky. Uisti sa, že si vytváraš čas na to, aby si mohla pracovať na týchto cieľoch, ktoré chceš dosiahnuť.

Ak sa cítiš tak, že nemáš čas alebo energiu, pozri sa na to, kde ti čas a energia unikajú (najčastejšie sú to: ťažkosti vo vzťahoch, nedostatok sebadôvery, úzkosť, strach zo zlyhania a pocit, že nie si dosť…) Budeš prekvapená, koľko energie získaš a ako sa tvoj život pohne dopredu, koľko radosti a šťastia zrazu zažiješ, keď “vyriešiš” aspoň jedno z toho!

Maj na pamäti, že mnoho z nich je ukrytých, a preto, ak si zaseknutá a nevieš prečo alebo vieš prečo a snažíš sa, ale práve nevidíš cestu von, môžeš si zarezervovať 45 minút so mnou tým, že klikneš na tento odkaz dole:

ZAREZERVUJ SI ČAS PRE SEBA

8. Váž si svoje ciele

Sleduj kroky, ktoré robíš k svojim cieľom. Vždy, keď splníš nejakú časť cieľa, usmej sa, zdieľaj to so svojimi milovanými a oslavuj – ber to ako veľmi dobrú skúsenosť k dosiahnutiu svojej vízie. V mojej “Life You Love Academy” oslavujeme každý týždeň a keď nedokončíme, čo sme chceli dosiahnuť za ten týždeň, priznáme si to a pozrieme sa na to, čo chýbalo na ceste za svojím “ja” a tiež v praktickej rovine. Je to najviac posilňujúca cesta ako žiť svoj život a áno, rastieš, žiješ a plne prežívaš toľko radosti a prepojenia!

 

9. Zostaň v pohybe

Stále dýchaš a nie je koniec, ale dosiahneš to. Sústreď sa a nedovoľ, aby ti rozptýlenie (ako pozeranie televízie, celý deň strávený na telefóne a prerušovanie vízie na nejakú dobu) bránilo v tvojom smerovaní. Proste sa rozhodni pre úspech.

 

10. Odpočívaj

Sadni si, relaxuj a pozri sa na plody svojej práce.

Rob to dovtedy, kým nie sú všetky tvoje vízie naplnené. Tvoja vytrvalosť sa počíta.

Konečne, robiť aktívne kroky dopredu znamená, že nebudeš čakať, kým tvoje životné poslanie príde k tebe. Aktívne hľadáš svoje poslanie, keď konáš. Načúvaj “vesmírnemu” klopaniu, dôveruj mu a nasleduj ho. Vytvor zo svojho život najúžasnejšiu cestu.

Ja osobne verím, že moje poslanie v živote je byť šťastná, vyživovať a rozžiariť moje svetlo pre vás všetkých, niečím prispieť a nechať za sebou niečo cenné. S týmto vstávam a chodím spať každý deň. S týmto v mysli sa cítim silnejšia ako kedykoľvek predtým, že zdolám každý problém a vy všetci máte tento dar. Želám si, aby ste všetci objavili a zažili svoju jedinečnú verziu každý deň.

Leave a Reply

Your email address will not be published.