9 tipov ako nájsť ideálny vianočný darček pre každého na tvojom zozname

Všetci o Vianociach vieme, že sú najkrajším obdobím v roku, ale niekedy to môže byť aj najhoršie obdobie v roku.

Ty vieš, o čom hovorím. Kupovanie darčekov…

“Mám všetko, čo potrebujem,” hovorí tvoj manžel. Ale aj tak ho chceš potešiť. Potom sú tu tvoji priatelia, rodičia, svokrovci a iní. Môžeš sa ich opýtať, čo by chceli, a ak máš naozaj šťastie, povedia ti čo presne a ty môžeš ísť a kúpiť to, ale to vezme z tejto udalosti všetku tú romantiku a bude to neosobné. A ty sa určite vonkoncom nechceš uchýliť ku kúpe DVD Transformers 2 vo Wal-Mart, lebo bolo v zľave za £3 na Black Friday.

Toto je dokonalý sprievodca, ako nájsť ideálny darček pre každého. Naozaj 😉

1. Urob z darovania udalosť

Buď kreatívna pri balení! Namiesto len odovzdania darčeka v obyčajnom baliacom papieri, rozmýšľaj nad darovacím zážitkom ako nad udalosťou – a že si chceš byť istá, že si to užijú. Ukry jeho darček a pošli ho na hľadaciu výpravu, aby ho našiel. Namiesto len darovania darčekovej karty, ukry tajnú správu v knihe Twilight, čo ho dovedie ku kódu darčekovej karty. Alebo zaši jej darček do obrovského plyšového žraloka, takže ho musí vypitvať, aby ho dostala von. A nikdy viac nepodceňuj čistú radosť z rozbaľovania darčekov. Niekedy, kvantita môže znamenať kvalitu, keď je to veľa malých individuálnych zabalených vecí.

2. Teraz, doslova daruj zážitok

Ona miluje Bedárov, ale už má knihu a film a filmový plagát? Kúp jej lístky, aby mohla vidieť predstavenie. Jedným z mojich najobľúbenejších darčekov vôbec, ktorý som videla, bol záhadný sprievodca krok za krokom, ktorý pošle obdarovaného do reštaurácie, kúpi mu večeru lietajúcu špagetovú príšeru, zaplatí zaňho a jeho spoločnosť, aby mohli hrať arcade.

 

3. Vytvor zoznam všetkých vecí, o ktoré sa človek zaujíma

…a vecí, ktoré definujú to, kým je. Vytvor dlhý zoznam – venuj tomu aspoň dve celé minúty a napíš toľko vecí, koľko vieš. Teraz zisti, čo sa ti spája s každou vecou na zozname, malou alebo veľkou. Nemusíš darovať všetky tieto darčeky, ale dostaneš nejaké super nápady, ktoré by si bez toho nedostala a keď pár z nich skombinuješ, obdarovaný si bude vážiť, aká osobná a nápaditá si bola. Niekomu, kto miluje slaninu, daruj predplatné do klubu o slanine na rok. Ó, áno!

4. Pozri sa do minulosti

Možno niekto na tvojom zozname práve skončil školu a ty môžeš zarámovať jeho diplom. Jeden z účastíkov našej výmeny darčekov dostal maľbu svojho psa, ktorý zomrel rok pred tým. Umožni im oživiť ich detstvo. Jeden účastník, ktorého brat predal jeho Nintendo 64, dostal ďalšie.

 

5. Opýtaj sa seba, čo tá osoba potrebuje

Viem, čo hovoríš. Prestaň. Oni niečo potrebujú. Kľúčové je, myslieť v širšom zmysle. Čo potrebuje veľmi zaneprázdený úspešný biznismen? Čas, pravdepodobne. Existuje neskutočne veľa produktov, ktoré pomôžu ľuďom, aby ich život fungoval efektívnejšie. Dokonca sa môžeš spýtať iných ľudí, ktorých poznáš, na ich tipy. Máš sestru na zdravotnej škole? Zostav balíček na prežitie pre budúcu zdravotnú sestru! Premýšľanie vo všeobecnejšom zmysle ti pomôže dostať sa z bežného, užšieho pohľadu na túto osobu.

6. Prehľadávaj

Ak všetko ostatné zlyhá, pátraj. Väčšina ľudí má wishlist na Amazone a budú dosť prekvapený a potešený, ak nejako nájdeš aspoň jednu vec, čo chcú bez toho, aby si sa ich vôbec opýtala – a to, čo možno aj sami zabudli, že vôbec chceli. Prehľadaj históriu ich Facebooku a hľadaj nejaké nápovedy. Ak sú redditori, môžeš vidieť, aký typ vecí predtým pridávali a komentovali.

 

7. Daj do toho niečo zo seba

Urob to osobné iným spôsobom – nech je to osobné od teba, namiesto pre nich. Vytvor nejaké umenie, napíš pesničku, upleť šál – nápad príde. Spoj toto s jednou (alebo viacerými) z vyššie spomenutých návrhov na ultra osobný darček.

8. Rozosmej ich

Nedaruj len Kindle. Daruj svojej šialene liberálnej kamarátke Kindle, skrytý v kópii životopisu Sarah Palin. Poznáš niekoho, kto má rád zemiaky? Daj mu ich 10 kíl.

9. Buď dobročinná

Dobre, takže niekto na tvojom zozname má NAOZAJ všetko, čo on alebo ona potrebuje? Neverím ti, ale to je v poriadku, pretože je množstvo ľudí, ktorí nemajú všetko, čo potrebujú. Nájdi niečo, pre čo sú zapálený a potom podpor túto vec. Robila dobrovoľníčku na Haiti? Obdaruj dobročinný spolok, s ktorým tam bola. Miluje psy? Podpor útolok pre zvieratá. Existujú tisícky dobročinných spolkov, ktoré pomáhajú tínedžerom dostať sa z ulice, liečiť rakovinu, liečiť drogovo závislých, bojujú za ženské reprodukčné práva a iné. Obdaruj niečo, na čom záleží, v ich mene.

Leave a Reply

Your email address will not be published.