Dôležitosť mesiaca a ako ovplyvňuje náš život

Zajtra, 11-teho augusta je nov. Nov je prvá lunárna fáza, keď majú mesiac a slnko rovnakú ekliptikálnu dĺžku. V tejto fáze nie je lunárny disk viditeľný voľným okom, jedine vtedy, keď je osvetlený pri zatmení slnka.

A prečo som si dnes vybrala túto tému?

Dôležitosť novu

Nov je čas príchodu nových začiatkov. Je to čas zasiať semienko toho, čo chceš, aby v tvojom živote rástlo. Prianie, zámer, sľub alebo prísaha je bežným zvykom… Nový mesiac nám ponúka svoju energiu zámeru, aby sme sa zbavili negatívnych zvykov v našom živote.

Ak si podobná ako ja, sú v živote chvíle, keď cítiš, že je nejakým spôsobom správne začať úplne odznova. Dať si šancu a z môjho pohľadu, ak je tu mesiac, aby nás podporil, potom prečo to nebrať ako dobrý dôvod??

Verí sa, že ako mesiac rastie, tak aj tvoj zámer alebo cieľ bude tiež rásť, zvyčajne počas toho, kým mesiac ukončí svoj cyklus a vráti sa celý cyklus nanovo. Nov nám ponúka svoju energiu zámeru, aby sme sa zbavili negatívnych zvykov v našom živote. Energia novu nám pomáha zbaviť našu myseľ a telo toxických myšlienkových vzorcov, ako aj odstrániť toxické látky, ako nadbytok alkoholu, spracované jedlá, kofeín a používanie tabaku. Začínanie nového projektu, práce alebo činnosti môže byť podstatne menej náročné ustáť, keď začneš počas novu. Je dôležité začať s rituálom, ktorý má pre teba význam, namiesto toho, aby si sa pokúšala nasledovať rôzne pokyny (jedine, ak si súčasťou vytvorenej rituálnej skupiny).

A čo hovorí veda – ako to funguje? Vedeli ste, že ľudské telo je zo 75 percent voda a ľudia sa často pýtajú, či v nás vlny pracujú. Mesiac a slnko sa spoja, aby tvorili vlny v oceánoch na zemi (v skutočnosti je gravitačná sila taká silná, že zemská kôra sa rovnakými vlnovými efektmi denne naťahuje!)

Prepojenie mesiac-nálada

Vedeli ste, že pojem “šialenstvo (lunacy)” pochádza z latinského slova luna a znamená mesiac? Spln môže tiež spustiť tehotnej žene pôrod a rozrušiť obyvateľov sanatórií. Podľa starovekých filozofov, mesiac ovplyvňoval ľudské správanie a zdravie svojou gravitačnou príťažlivosťou na telesné tekutiny.

 

Príprava rituálu na nov

1. Zhromaždenie posvätných predmetov

Tvoj oltár je to, kde máš zhromaždené svoje posvätné objekty – obrázky, nájdené veci – čokoľvek a všetko, čo tebe osobne niečo hovorí. Používanie byliniek s liečivými alebo symbolickými vlastnosťami posilní tvoj rituál. Kamene a kryštály sú ďalší mocní spojenci. Sviečky sú magické a vo svojej forme obsahujú všetky štyri elementy. Malý zápisník po ruke ti dovolí zaznamenávať svoje zámery.

 

2. Príprava na rituál

Toto je najdôležitejšia časť rituálu, pretože tvoj záväzok je kľúčový. Urob si rituálny kúpeľ s morskou soľou, aby si sa očistila od akejkoľvek negatívnej energie. Šalvia je bylinka, ktorá sa používa na čistenie priestoru a jeho posvätenie pre rituál.

Zapáľ koniec šalviového vydymovadla a fúkaj naň, kým nebude tlieť. Hýb s ním okolo svojho tela a v priestore určeného na rituál. Vyčisti svoju myseľ meditáciou, pri použití hudby alebo sa len stíš vo svojom vyčistenom, posvätnom priestore.

 

3. Uzemňovanie

Toto je niečo, čo je dôležité kedykoľvek, kvôli neustálemu napojeniu na zemskú energiu. Znaky, že nie si uzemnená sú posadnutosť, nervozita, rýchle myšlienky a podobne. Príliš často zabúdame cítiť zem pod nohami.

Ja som trochu ako víla a rada odlietam ďaleko príliš často, takže moje uzemňovacie cvičenia sa stali jedným z mojich denných rituálov. V skratke, je to vizualizácia koreňov, ktoré idú do zeme zo spodku nôh, cez vrstvy, do jadra a potom si predstavím energiu ako ide cez chodidlá späť hore. Prechádza to každou čakrou, vychádza von vrchom a dole okolo teba. Skús toto alebo inú podobu uzemňovania pred tým, než si vytvoríš zámery na nov alebo aj keď cítiš, že potrebuješ ukotviť, upokojiť sa alebo cítiť viac sebaistoty.

4. Tvoje želania na nov

Po tom, čo si vyčistila a posvätila priestor a ustálila svoju energiu, si pripravená nastaviť si svoje zámery. Napíš zoznam toho, čo by si si rada v živote vykreslila a snívaj vo veľkom. Nov je moment na vyčarovanie toho, čo sa zdá nedosiahnuteľné a vytvorenie vízie je prvý krok na to, aby sa to stalo skutočnosťou. Ale toto nie sú len slová na papieri. Už keď ich píšeš ako zámery, zaväzuješ sa urobiť svoje, aby sa to stalo skutočnosťou. Niekto to volá spoluvytváranie, keď sa otváraš vesmírnym energiám, aby si dala sny do pohybu.

 

5. Sny duše

Tvoje zámery pochádzajú z túžby, ktorá im pomáha napredovať. V dňoch pred novom mysli na tieto túžby a sleduj, aké obrazy, sny a prúdy myšlienok sa objavia. Použi symbolické prepojenia, aby si držala krok so svojimi zámermi. Dosaď element pre nov a pouvažuj nad domami a planétami, ktoré sú tým ovplyvnené. Pre zemský nov môžeš, napríklad, zasiať semienko, ktoré reprezentuje tvoj zámer. Rituály sú spôsob, akým je možné pracovať s vesmírnymi energiami a sústrediť svoju pozornosť na konkrétne životné lekcie alebo miesta (dom, planéta, atď.), ktoré ti to osvetlia.

 

6. Symbolické konanie

Teraz môžeš byť kreatívna. Ak je tvoj zámer napísať knihu alebo vysielať tvoje myšlienky do sveta, zaviaž ich na héliový balón a pošli ich. Napíš ich na konárik a daj ho do ohňa. Na otvorenie sa láske, zovri jemne levanduľu a ruženín, spolu s kvalitami, ktoré hľadáš. Ak si inšpirovaná, pridaj symbolický úkon do tvojho rituálu nastavenia zámeru.

 

7. Udržuj ich nažive

Veľkou súčasťou úspechu so zámermi počas novu je to, čo príde potom. Nájdi spôsoby, aby si si ich udržala pred očami. Daj ich na viditeľné miesto alebo ich maj vo svojej peňaženke. Rob si poznámky o svojom pokroku v diári. Počas splnu nájdi spôsoby, ako uskutočniť tieto zámery a oslavuj každý náznak zmeny.

 

Rituály počas splnu

Rituál počas splnu je na pustenie alebo prečistenie vecí v našich životoch, ktoré nám už viac neslúžia, ako napríklad závislosť na jedle, drogách alebo sexe, zbavenie sa utrpenia, vrátane bolestných vzťahov, prepúšťanie fyzických a emocionálnych bolestí, atď.

Inšpirovaná? Ja som bola, keď som o tomto počula prvýkrát a dokonca ešte viac, keď sa veci, ktoré som si vytvorila, začali prejavovať v mojom reálnom živote. A čo je najdôležitejšie, uži si cestu, zabav sa a pozvi svojich priateľov, aby boli súčasťou tejto nezvyčajnej skúsenosti a áno, daj mi vedieť, aké to pre teba je a čo z toho pre teba vyšlo ako tvoj osobný zázrak – vieš, že to od teba rada počujem!?

 

Darček pre teba

Tu je môj malý darček – link na pesničku, ktorá mne ako žene prišla veľmi posiľňujúca a často ju používam počas mojich retreat-ov a hodín jogy. Môže ťa to naplniť radosťou, mierom a spojením s TVOJOU vnútornou múdrosťou.

Leave a Reply

Your email address will not be published.