6 spôsobov, ktorými joga posilňuje tvoj imunitný systém

Chodením na moje hodiny jogy spoznáte neuveriteľné priaznivé účinky, ktoré má joga na naše telo. Ten pocit, ktorý máš, keď odídeš z miestnosti. Nejakým spôsobom sa po joge cítime vždy lepšie.

Toto staroveké cvičenie nám bolo nablízku stovky rokov, ale naša moderná spoločnosť znova objavuje, aké priaznivé účinky to má pre naše zdravie. A jeden z týchto priaznivých účinkov je na náš imunitný systém – systém v našich telách, ktorý nás chráni pred rozvinutím nebezpečných ochorení a chorôb. Joga má úplne úžasný účinok na náš imunitný systém, v podstate nám dáva veľkú podporu v tejto oblasti našich tiel.

Keď hovoríme o imunitnom systéme, dejú sa nejaké dobré veci v oblasti výskumu a vývoja protilátok. Spoločnosti budú poskytovať protilátky na výskum rôznych chorôb. Napríklad, štúdie, ktoré sa robia, sú použité na všeličo, od výskumu rakoviny k pochopeniu, ako predísť chorobám ako HIV, aby neboli silné. Oblasť výskumu protilátok je neuveriteľne zaujímavá a je dobré ju pochopiť, keď sa snažíš vylepšiť svoj imunitný systém. Pokračuj v čítaní a zisti viac o tom, ako presne cvičenie jogy pomáha nakopnúť ochranu imunitného systému.

1. Joga ti prináša úľavu od fyzického a mentálneho stresu

Po prvé, joga je jednou z najviac relaxačných aktivít, ktoré môžeš robiť. Keď cvičíš jogu, automaticky zabezpečuješ svojmu telu priestor na relax a odhodíš všetok stres, ktorý môže ťahať dole. A ak si nebola vedomá, stres a úzkosť, ktorej čelíš, má veľký negatívny účinok na efektivitu na tvoj imunitný systém. Keď sme v strese, naše telo je príliš zmätené, aby bojovalo s potencionálnymi chorobami a podmienkami.

Keď cvičíš jogu, polohy sú vytvorené špeciálne na to, aby dovolili tvojmu telu relaxovať a zastavili sústredenie sa na všetok ten stres. Môžeš vážne zlepšiť svoj život, keď sa zbavíš všetkej tej úzkosti a budeš pravidelne relaxovať s jogou.

2. Pomôže to zmierniť zápal v tvojom tele

Spolu so stresom, kedykoľvek sa cítiš príliš úzkostlivý, tvoje telo tomu bude čeliť so zápalom navyše. Je to prirodzená odpoveď, ktorú telo má, kedykoľvek cítiš, že stres prichádza. Keď cvičíš jogu a necháš tú relaxáciu pôsobiť, tieto zápalové reakcie budú zrušené a zdravé protilátky budú uvoľnené. Sú to dobré správy pre každého z vás, kto denne bojuje so zvýšenými zápalmi, kvôli stresu, ktorý cíti.

3. Vďaka joge budeš mať lepší spánok

Ďalej, kvôli relaxácii, ktorú budeš cítiť z cvičenia jogy, budeš mať pravdepodobne každú noc lepší spánok. Väčšinu času možno nebudeš mať dostatok spánku, kvôli stresu, ktorý zasiahol tvoj život. Vlastne, väčšina prípadov ľudí, ktorí majú nedostatok spánku, zaznamenanávajú, že ich spôsobuje zvýšený stres a úzkosť. Môže to byť výsledok veľkých pracovných projektov, rodinných problémov alebo čohokoľvek iného, čo je obzvlášť ťažké zvládnuť. A vedela si, že keď máš nedostatok spánku, tvoj imunitný systém nebude pracovať tak, ako zvyčajne?

Cvičením jogy bude tvoje telo viac pripravené na relax a spánok v noci. A keď budeš spať nevyhnutných sedem až osem hodín každú noc, tvoje telo bude oveľa viac pripravené vyhrať nad chorobou. Naše telá potrebujú dostatok spánku, aby mohli fungovať a nie je to iné ani vtedy, keď príde na náš imunitný systém.

4. Podporuje tvoje zdravé návyky

Dôležitou časťou cvičenia jogy je cvičenie uvedomovania. Keď začneš robiť jogové pozície denne, budeš sa cítiť viac v strede a viac so sebou vyrovnaná. A toto všetko zapadá do životného štýlu, ktorý je plný zdravých návykov. Budeš schopná používať všímavosť na zastavenie zlých návykov, ako je fajčenie, pitie alkoholu alebo konzumácia spracovaného jedla.

A to bude mať neuveriteľne pozitívny efekt na tvoj imunitný systém. Keď skončíš so svojimi zlými návykmi, ako sú tieto, tvoje telo bude oveľa viac pripravené vyhrať nad chorobou. Celkový zdravý životný štýl bude oveľa lepší pre tvoj život, ako plná hrsť týchto zvykov.

5. Získaš množstvo cvičenia

Možno si myslíš, že joga je len o naťahovaní kĺbov a byť vo svojom strede pri relaxácii, ale je tu oveľa viac, čo sa týka cvičenia, ako len to. V skutočnosti dostaneš kopu cvičenia, kedykoľvek budeš jogu cvičiť. To je preto, že pri podporovaní váhy tvojho tela počas pozícií, budeš posilňovať svoje svaly. To znamená, že tvoje telo bude super silné a ohybné po pár opakovaniach jogového posilňovania.

A ako by si už mala vedieť, cvičenie je dôležitým prvkom v udržaní tvojho imunitného systému pod kontrolou. Naše telá fungujú oveľa lepšie, kedykoľvek využívame správny režim cvičenia. Napríklad, kedykoľvek cvičíš jogové pozície, môžeš dokonca vidieť zlepšenie prúdenia lymfy cez tvoje telo. To má na druhej strane super pozitívne účinky na tvoj imunitný systém, keďže lymfatický systém je hlavný motor pre tvoju imunitu.

6. Tvoje životne dôležité orgány budú zdravšie

Joga pracuje s tvojimi vnútornými orgánmi a preto, ak si ako väčšina ľudí vo svete, že sedíš za stolom bez toho, aby mali tvoje životne dôležité orgány dostatok cirkulácie. Nehýbeš sa dostatočne a tvoje orgány tam len tak sú, bez množstva cirkulácie. Časom, tento nedostatok aktivity môže viesť k blokovaniu toxínov a iných škaredých vecí, ktoré môžu naozaj poškodiť tvoje orgány. Vďaka cvičeniu jogy budete zlepšovať prietok krvi telom a k tvojim životne dôležitým orgánom. Na druhej strane to zaručí, že tvoj imunitný systém správne pracuje a udržuje ťa v bezpečí pred škaredými chorobami.

A tu to máte, ľudia! Toto sú tie najlepšie spôsoby, akými joga pomáha tvojmu imunitnému systému a ponúka ochranu navyše pred škaredými baktériami a vírusmi. Možno si si nebola vedomá všetkých týchto benefitov, bola? Cvičenie jogy ide skvele aj mimo naťahovania kĺbov a budovania svalstva cez rôzne pozície. Teraz, keď si si vedomá týchto benefitov, na čo ešte čakáš??

Leave a Reply

Your email address will not be published.