Joga na uvoľnenie bolesti dolnej časti chrbta

Yoga to Release Lower Back Pain

Z bolesti dolnej časti chrbta sa cítime hrozne a to nepreháňam. Často sa hovorí, že na energetickej úrovni to môže byť nedostatok podpory, ktorý zažívame alebo cítime, že sme na všetko v živote sami.

Čo môžeme urobiť my s týmito ťažkosťami? Čo by naozaj urobilo trvalú zmenu v tom, ako sa cítime? Cítiš sa komfortne, keď máš žiadať o pomoc?

Pri vodnom lyžovaní na Korfu pred 6 rokmi sa mi podarilo spadnúť v plnej rýchlosti, udrieť si o vodu zadok a dolnú časť chrbta a vôbec sa mi to nepáčilo. V skutočnosti, musím tomu odvtedy venovať pozornosť a starať sa o to oveľa viac.

Nemusíš mať zranenie. Potiaže v dolnej časti chrbta sú často len výsledkom tvojho životného štýlu. Tak či tak, moja rada je, byť k sebe jemná a hýbať sa! Náš chrbát nemá rád zotrvanie v rovnakej pozícii dlhšiu dobu.

Yoga to Release Lower Back Pain

Bolesť dolnej časti chrbta môže byť spôsobená rôznymi problémami s akoukoľvek časťou celku, prepojenými sieťami chrbtových svalov, nervami, kosťami, platničkami alebo šľachami v bedrovej chrbtici. Typické zdroje bolesti dolnej časti chrbta zahŕňajú:

  • Veľké nervové korene v dolnej časti chrbta, ktoré pokračujú do nôh, môžu byť podráždené
  • Menšie nervy, ktoré zásobujú dolnú časť chrbta môžu byť podráždené
  • Veľké párové svaly dolnej časti chrbta (napriamovače – erector spinae) môžu byť napäté
  • Kosti, väzy alebo kĺby môžu byť poškodené
  • Medzistavcové platničky môžu byť degenerované

Stuhnutosť a napätie sú taktisto úzko spojené s naším stavom mysle, a preto nemôže jednoduché naťahovanie spôsobiť takú veľkú trvalú zmenu. Joga zamestnáva celú tvoju myseľ. Je to vedomé cvičenie, kde môžeme využiť silne liečivé účinky dychu, v kombinácii s pohybom.

Tu je video jemnej jogy s pozíciami, ktoré môžeš skúsiť v pohodlí svojho domova:

Pravidelné cvičenie môže v tvojom živote a živote ľudí okolo teba zmeniť všetko.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.